Хто такі ріелтори та навіщо вони потрібні

Час від часу, я чую подібні запитання від друзів, знайомих, потенційних клієнтів. Та що тут говорити, не всі ріелтори спроможні відповісти на них. Цій темі присвячується ця стаття. Спробую все розкласти по поличках.

Щоб відповісти на запитання «навіщо?», потрібно розібратися, що таке нерухомість. Тут все просто – це товар. Такий самий товар, як і будь-який інший, тільки дорогий. Товари продають продавці, а отже, Ріелтор – це продавець нерухомості. Не посередник, не помічник, не «рішало», а професійний продавець нерухомості.

Які завдання у продавця? Продавати! Ріелтори люблять свій товар і вміють зробити його цікавим та привабливим для покупця. Завдання не в тому, щоб «впарити», а в тому, щоб підкреслити всі переваги свого товару над іншими та продати товар у найкоротший термін та за максимально вигідною для власника ціною. Не взяти Вашу квартиру, наприклад, у продаж, а потім знижувати її в ціні, а створити попит, сконцентрувати і утримати його, зацікавити в товарі покупців і продати максимально вигідно.

Коли Ріелтор працює на покупця, його завдання вигідно купити. Але це не означає «прогнути» по ціні продавця. Необхідно знайти на ринку найкращий, найбільш підходящий за запитом та бюджетом варіант.

У цивілізованому світі послуги оплачує їх замовник. І це правильно! Ви хочете продати товар і потрібен професійний продавець – оплатіть його послуги. Якщо Вам потрібно купити нерухомість та потрібен профі – заплатіть ріелтору. Адже це абсурд – коли працюють на одну людину, а гроші отримують з іншої. Чи буде ріелтор, який працює по такій схемі, турбуватися про інтереси свого клієнта? Відповідь очевидна.

І на закінчення про розмір комісії. Болісне питання, адже зі своїми «кровними» так важко розлучатися. Ставтесь до комісійних як до торгової націнки. П’ять чи шість відсотків, де Ви бачили менше? Як вважаєте, яка націнка на продукти харчування в супермаркеті? А на ліки в аптеці? Оце порівняв, скажете Ви. А на автомобілях в автосалоні? І зауважте, коли купуєте нову автівку, Ви не оплачуєте додатково «тому хлопцю», все включено у вартість товару. All inclusive!

Шановні клієнти, платіть людям, які на Вас працюють і отримуйте максимальну вигоду для себе.

Я вірю, що цивілізованому ринку нерухомості в Україні бути.

Олександр Крамнистий